



Lyster och skydd för huden
price_label
21,80 €19,50 € / 125 ml, 50 mlproduct_scentLabel
product_suitableForLabel
product_seriesLabel
product_reviewsLabel
product_certificateLabel
product_detailedDescriptionLabel
C-vitaminprodukter för lyster och skydd mot solen
- Lystergivande rengöring för huden
- Dagkräm med solskydd
Har du torr eller mogen hy? Eller har du pigmentförändringar, ojämnheter eller solskador orsakade av UV-strålning? Om du känner igen dig, törstar din hud efter C-vitamin och kommer att dra nytta av produkterna i setet Lyster och skydd för huden!
Med produkterna i detta ansiktsvårdsset boostar du hudens lyster och ger din hud viktigt skydd mot solskador.
C-vitamin skyddande dagkräm SPF 30 är rik på vårdande och hudtonutjämnande ingredienser samtidigt som den ger ett effektivt skydd mot både UVA- och UVB-strålar. C-vitaminet i krämen hjälper till att förbättra hudtonen och elasticiteten samt stimulerar kollagenproduktionen. Hyaluronsyra, inositol och glycerin återfuktar huden effektivt. Dessutom innehåller dagkrämen E-vitamin och pantenol, som både återfuktar och vårdar huden.
C-vitaminrengöring är en ansiktsrengöring med milda enzymer som exfolierar huden skonsamt och gör den mjuk och klar. Den aktiva ingrediensen, antioxidantiska C-vitaminen, främjar hudens klarhet och lyster. Prebiotika, som utvunnits ur havre, säkerställer en vårdande sammansättning och stöder hudens naturliga mikrobiom. Resultaten syns bäst då produkten används regelbundet.
Dessa veganska produkter har en härligt lätt och frisk, fruktig doft. Förstärk effekten genom att använda produkterna tillsammans och regelbundet. Kombinera dem gärna med produkterna från setet Lyster för huden för ännu bättre resultat.
product_informationLabel

product_countryOfManifactureLabel
Sverige
