
Julgåva Gentleman
price_label
25,70 €19,90 €product_detailedDescriptionLabel
Fräsch och maskulin hudvårdsgåva för alla män
- Hudvårdsgåva för män
- Tre maskulina produkter med fräsch doft
Julgåva Gentleman är den perfekta gåvan till alla män. Produkterna – Gentleman duschgel, Deo Roll-on och Eau de Toilette – har en aromatisk doft där skog och hav möts.
Gentleman duschgel är sammetslen och rengör huden skonsamt men effektivt. Den innehåller xylitol som gör huden mjuk och återfuktad.
Gentleman Deo Roll-on är en deodorant för män som ger långvarigt skydd och håller huden fräsch hela dagen, vilket skapar en behaglig och självsäker känsla. Triple Technology-antiperspirantens effekt bygger på tre aktiva ingredienser som tillsammans motverkar svettlukt, fungerar effektivt som antiperspirant och torkar snabbt, samtidigt som den är mjuk och behaglig på huden. Produkten innehåller även återfuktande ingredienser.
Gentleman Eau de Toilette är en charmig kombination av fräschör och maskulinitet. Den är alkoholfri och vattenbaserad, vilket gör den skonsam och hudvänlig. Denna unika innovation gör att doften stannar längre på huden utan att torka ut eller irritera, som alkoholbaserade parfymer kan göra.
Doften på Gentleman-produkterna är en charmig kombination av fräschör och maskulinitet. Den aromatiska doften består av träinslag, havsvibbar och citrusfrukter. Doften har inspirerats av naturen längs Finlands kust, där hav och skog möts. I doftens toppnot svävar bergamott, citron och grön mandarin. I hjärtnoten stoltserar trä, havsvibbar och honung. I bottennoten möts mysk och patchouli.
Produkterna i denna helhet är dermatologiskt testade, vilket innebär att de har testats på människor under övervakning av hudläkare.
Produkterna är veganska.
Julgåva Gentleman innehåller:
Gentleman Duschgel, 500 ml (svagt parfymerad)
Gentleman Deo Roll-on, 75 ml (svagt parfymerad)
Gentleman Eau de Toilette, 30 ml
Presentförpackning som du själv kan packa produkterna i
product_informationLabel

product_recyclingLabel
Återvinn duschgelens flaska som plastförpackning, pumpen som energiavfall. Ta bort deodorantens kork och sortera kork och tom förpackning som plastförpackning. Återvinn tom Eau de Toilette-flaska som glas, korken som plast.


